ArtEast Larp Festival

logo

ArtEast Larp Festival jest imprezą powstałą z inicjatywy osób zrzeszonych w Białostockim Klubie Larpowym Żywia. Ma ona na celu promocję larpów jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego.

Larp (z angielskiego skrót od live action role play) jest rodzajem gry fabularnej, łączącej w sobie elementy teatru improwizowanego i dramy.  Podczas każdej sesji gracze wcielają się w stworzone przez scenarzystę postacie, przyjmują ich tożsamość i wchodzą w interakcje pomiędzy sobą. Stają się jednocześnie aktorami i obserwatorami, twórcami i odbiorcami. Odgrywają zachowania i wypowiedzi swoich postaci, wchodzą w relacje z innymi, a także starają się rozwikłać tajemnice świata przedstawionego.

Oprócz dostarczania funkcji rozrywkowej, gry fabularne wyzwalają też wyobraźnię, kreatywność i ekspansję twórczą, przekazują określone treści poznawcze, motywują do rozwiązywania problemów, rozszerzają zakres komunikacji.

ArtEast Larp Festival jest imprezą, poprzez którą pragniemy spopularyzować larpy wśród mieszkańców Białegostoku i okolic.  Jako członkowie Białostockiego Klubu Larpowego Żywia postawiliśmy sobie za cel wpisanie naszych imprez w kanon podlaskich wydarzeń kulturalnych. W naszej twórczości nawiązujemy do tekstów kultury i sztuki, historii, mitów i legend, a także popkultury. Staramy się, aby treści rozrywkowe przeplatane były wartościami edukacyjnymi.

.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych - nie tylko doświadczonych graczy, ale i tych, którzy przygodę z larpami dopiero chcą rozpocząć.

Do zobaczenia na ArtEast Larp Festival!

Białostocki Klub Larpowy Żywia

 

POPRZEDNIE EDYCJE FESTIWALU

2018: Gedymium: Ukryte Miasta

2015: Cień na Arenie

2017: Angst 1914

2014: Angele Dei

2016: Dwory Gedymium

2013: Liga Niezwykłych Dam i Dżentelmenów