Efekty

 
 

Duch

Jeśli na skutek pośrednich lub bezpośrednich działań innych Graczy postać zostanie zabita, po śmierci staje się duchem z ograniczoną możliwością interakcji i poruszania się.Nieliczne postacie widzą duchy i mogą się z nimi porozumieć.

Duchy noszą białe maski (zapewnione przez organizatorów).

Szczegóły dotyczące tego aspektu gry zostaną wytłumaczone na warsztatach.

Duch podąża za swoim mordercą, “nawiedzając go”. Tylko morderca słyszy go i widzi. Ducha można od siebie odwiązać/przywiązać do przedmiotu/miejsca, wymaga to jednak konkretnych zaklęć lub rytuałów.

 
 
 

Niewidzialność

Sporadycznie postaci będą posiadały umiejętność lub zaklęcie, które uczyni je niewidzialnymi. Postać niewidzialna nakłada niebieską maskę (dostarczoną przez organizatorów). Postaci w maskach są ignorowane przez pozostałych graczy (chyba, że zdradzą swoją obecność, np. robiąc hałas, dotykając kogoś, itp.).

 
 
 

Amulety

Na grze będą również magiczne przedmioty - Amulety. Dają one ograniczoną i bardzo sprecyzowaną funkcję ochronną (na przykład: nie można wyssać mi krwi lub nie można mnie zahipnotyzować). Amulety będą oznaczone karteczką z opisem działania.

 
 
 

Śmierć

Postać nie żyje.
Nie trzeba nachylać się i pytać gracza, czy na pewno umarł - ten jeden gest jednoznacznie pokazuje, że postać, na którą patrzymy jest martwa. To nie znaczy, że każdy widzi i od razu orzeka "E, nie żyje". Odgrywamy sprawdzanie, czy ktoś jest nieprzytomny albo śpi. Ten gest pozwala wiedzieć, jaki jest efekt tego sprawdzania.

Następstwem śmierci postaci jest jej przemiana w Ducha - obowiązują wówczas zasady opisane przy tym efekcie powyżej.

 
 
 

Dominacja

To jest gest przeznaczony dla Figur.

Oznacza on, że czujecie przytłaczającą moc osoby, która go pokazała. Jeśli widzicie taki gest, macie pewność, że jeśli ta osoba powie Wam "nie żyjesz" to koniec gry. Ten gest pokazuje różnicę w poziomie potęgi regularnych mieszkańców Gedymium i tych, którzy miastem rządzą. Ten gest oznacza, że nie ma kłócenia się, kozaczenia, podskakiwania. Nie ma konkursu. To jest symbol oznaczający, że należy się zamknąć i być grzecznym.

Nie będzie widoczny często. Przy odrobinie szczęścia - bardzo rzadko. Jest jednak potrzebny i pamiętajcie o nim.

 
 
 

Off-game

Gest oznaczający, że gracz na moment wyłączył się z gry, nie uczestniczy w scenie i należy ignorować jego obecność.