Megamiasto B16

 

Białystok_16

Liczba miejsc we frakcji: 14 

#ekspedycja #naukowcy #ochrona #technologie #korporacja 

Obywatelu! Pracowniku! Kiedy państwo zawodzi, kiedy instytucje niedomagają, pozostaje Ci się zwrócić do podstawowej komórki społecznej. Nie, nie rodziny. To przeżytek, choć wciąż obecny. Pozostaje Ci liczyć na Twojego kochanego pracodawcę. Na miasto. Jesteśmy jak jeden sprawnie funkcjonujący organizm. A Ty zawsze - ZAWSZE! - masz szansę stać się jego najważniejszą częścią. Wystarczy tylko, że będziesz pracował odpowiednio ciężko...


Jest rok 2121. Witaj w jednym z wielkich molochów, które nie określają się samowystarczalnymi polis tylko przez grzeczność wobec dogorywających rządów. Bo teraz liczy się głównie jednostka. I korporacja, dla której pracujesz. Dlatego  w miastach zastaniesz tygiel kultur, ras, wyznań, czyste szaleństwo kolorów. Możesz być kim chcesz, słuchać czego chcesz, żyć jak chcesz i z kim chcesz. Nikogo nie obchodzi, jak się prowadzisz i co wciągasz w toalecie przed imprezą. Korporacje i Syndykaty Cię kochają! Płacą, pomagają wybrać mieszkanie i zapełnić wolny czas, jeśli nie znajdziesz na siebie pomysłu! To Twoja prawdziwa rodzina! Najwierniejsza. Zawsze pomocna. Przynajmniej, dopóki jesteś produktywny. Dopóki możesz wykonywać swoje zadania niczym wzorowy pracownik – nic innego się nie liczy.

Gorzej, jeśli zawiedziesz, jeśli powinie Ci się noga. Wtedy nie będzie drugiej szansy. Znajdziesz się poza nawiasem, w jednym z tych miejsc, o których głośno się nie mówi. Zdradzę Ci gdzie - wylądujesz poza miastem, na wsi. W ciemnogrodzie, gdzie prąd i ciepła woda to rarytas. Stamtąd... nie ma odwrotu. No, prawie. Jeśli się uprzesz, to wrócisz... Jako obywatel gorszej kategorii, pozbawiony praw i możliwości, w pełni zależny od swojej korporacji. Jednak zrobisz to, żeby zapewnić i wypracować swojemu dziecku przyszłość, z której sam zrezygnowałeś.

Ale nie dopuścisz do tego. Znasz granicę zabawy i produktywności. Bo przecież jesteś najlepszy, prawda?

Miasto stwarza ogromne możliwości dla każdego uzdolnionego obywatela. Sportowcy osiągają najlepsze wyniki w ośrodkach szkoleniowych, księgowi to tutaj niemal geniusze matematyki, artyści zbierają się w twórczych syndykatach i mecenatach - bo przecież w grupie zawsze raźniej, nawet indywidualistom, prawda? Ludzie z talentami bojowymi nie idą już do niedofinansowanego wojska czy pogardzanej policji, a do jednej ze wspaniałych firm paramilitarnych i ochroniarskich, gdzie zaznajomią się z najnowszymi osiągnięciami inżynierii i systemami walki jakich nie poznacie nigdzie indziej. A jeśli przejawiasz zdolności naukowe, jeśli chcesz odkrywać tajemnice wszechświata i poprawiać jakość życia – to prawie tak, jakbyś stał kilka kroków od boskości. I wiesz, że chcesz przebyć ten dystans.

Bo jeśli mieszkańcy Miast w coś wierzą – to w sukces. Chcą zajść jak najwyżej, mieć jak najlepszą pozycję społeczną. Pragną awansować w szeregach swoich korporacji i syndykatów, by mieć dostęp do lepszych świadczeń, większych pieniędzy i prestiżu. Oraz zmieniać świat w większym stopniu.

W tym celu większość dnia poświęcają na pracę, doskonalenie się, treningi, naukę, często i specjalizację w danej dziedzinie. Życie towarzyskie też kwitnie, choć oczywiście po godzinach pracy. I z pewnymi rzeczami trzeba uważać, nawet jeśli są powszechnie dostępne. Alle Ty takich błędów nie popełniasz, nie byłoby Cię tu. Romanse, cóż... dopóki nie pragniesz założyć rodziny, rekomendujemy krótkie znajomości zawierane dla higieny ciała i ducha. Rozumiemy Twoje potrzeby, Pracowniku. Ale musisz też zrozumieć nasze wymagania. Bo przecież chcesz zajść wysoko. Najwyżej. Wszystko jest możliwe, jeśli wiesz, czemu się poświęcić. A kiedy już zdecydujesz się poświęcić powołaniu do życia kolejnych pokoleń talentów, specjalny pakiet rodzinny czeka przygotowany specjalnie dla Ciebie. W końcu zdalnie, z domu, też można wykonywać wiele pożytecznych czynności.

A poza tym, jak już rzekliśmy, możesz być kim chcesz. Jeśli pragniesz dobrze wypaść w towarzystwie, to mamy dla Ciebie kilka sugestii. Ku naszemu zdziwieniu, do łask wróciły stare zespoły grające muzykę elektroniczną, ale też gitarową. Moda na takie retro-stylówy znalazła swoje miejsce, zwłaszcza wśród tych, którzy mają więcej kontaktu ze światem zewnętrznym - podróżnicy i firmy zajmujące się militariami oraz ochroną. Zwłaszcza weterani postawili na “customizację” kombinezonów. Dodają kamizelki, zbędne pasy z nabojami, własne malunki, okazjonalnie noszą bandamy i archaiczne okulary przeciwsłoneczne. Złośliwi i nowi kadeci twierdzą, że zaprawieni w bojach żołnierze obejrzeli zbyt dużo starych filmów, ale korporacje stają murem za swoimi specjalistami. W końcu personalizacja to podstawa, by osiągnąć komfortowe warunki pracy.

Warto zainwestować w funkcjonalne, termoaktywne kombinezony - zawsze modne, uniwersalne i powszechne. To zawsze jest mile widziane na najwyższych szczeblach władzy, biznesu oraz, oczywiście w świecie nauki. Oraz wśród zwyczajnych obywateli i pracowników (na tyle, na ile zwyczajny może być ktoś w naszym wspaniałym mieście), którzy po prostu chcą realizować cele wyznaczone przez firmę-matkę.

Mieszkańcy mają oczywiście słabość do nowinek technologicznych, w końcu na coś trzeba wydawać ciężko zarobione pieniądze. Przodują w tym oczywiście naukowcy, którzy zresztą często dysponują prototypami, jakich nigdzie indziej nie znajdziesz. Zdarza się, że zabierają je na badania terenowe, by przetestować niezawodność sprzętu w warunkach polowych. Pamiętaj jednak o najważniejszym! Zaakceptujemy wszystko, co pomoże Ci się wyróżnić, być najlepszym. Także pod względem wizerunku. Bo miasto to tygiel. To wybór i możliwości. Praktycznie nieograniczone.